Šalgočka – príjemné prekvapenie v malej obci

Presne na sviatok Sv. Mikuláša vyšlo odovzdávanie výhry v charitatívnej akcii STAROSTOVIA DEŤOM, starostke obce Šalgočka, pani Helene Mesárošovej. Tak som sa 5.12.2019 vybral do tejto naozaj malebnej obce obklopenej krásnou prírodou. Obec sa nachádza iba cca 45 minút cesty od Bratislavy, takže cesta ubiehala veľmi rýchlo…

Podľa informácií, ktoré som našiel na webstránke obce, mal sa práve dnes v priestoroch obecného úradu nachádzať aj Mikuláš s anjelom a čertíkom a taktiež aj postavičky Mickey a Minnie zo známych detských kreslených rozprávok. Áno, tušíte správne. Práve dnes mali deti v obci Šalgočka dostávať mikulášske balíčky.

pre detiTakže asi ani lepší termín na predanie výhry v akcii som si nemohol priať. Celý obecný úrad bol krásne vyzdobený a všade rozvoniavala zmes koláčikov a vareného vianočného punču.

Na začiatku programu mali pripravené rôzne hry a zábavky s Minnie a Mickeym a potom nastal čas keď prišiel hlavný hosť večera – sv. Mikuláš… Skôr ako sa dostal k rozdávaniu balíčkov deťom, sme s pani starostkou využili pár minút a spoločne so mnou sme obyvateľom prezradili aj ďalšie prekvapenie a tou bola už spomínaná výhra v akcii Starostovia deťom.

Pani starostke som poďakoval za to, že sa do akcie zapojila a odovzdal som jej výťažok za mesiac november vo výške 2280 Eur. Následne sv. Mikuláš vyžreboval v poradí už štvrtú obec, ktorá v januári získa sumu nazbieranú v mesiaci december 2019.

Tou šťastnou obcou sa stala …. veď si to pozrite sami v tomto videu.


V prípade problémov s prehraním videa si ho môžete otvoriť aj v službe YoutubePodporte nás